Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. Tvrdá a silná rána

3. 8. 2015

jizva-wallpaper.jpg

10. Tvrdá a silná rána

Předchozí díl

,,Opatrně, pss...holky už budou spát a my-

,,Co se děje, zlato? Nějak si přišla o řeč, vidíš snad...ahá, už chápu.“ strýček Sophie Flaerové se podíval do obývací pokoje a spokojeně se usmál, za to teta se tvářila velmi naštvaně, ale nedávala to hlasitě najevo.

,,Ale no tak, lásko, vždyť o nic nejde. Je to jenom Daniel Selder, je to slušný, hodný a milý mladý muž. Naší Sophii by nic neudělal a ty tady vyvádíš kvůli jednomu dni, co spolu strávili jako kamarádi.

,,Tomuhle říkáš kamarádi?“ paní Rasoltová ukázala prstem k skleněnému stolku před pohovkou, u nějž ležela na dece na zemi Sophie a Daniel ji objímal kolem boků svou rukou, bylo to jednoznačné ochranářské gesto a navíc ona sama se tak cítila lépe, když usínala s ním vedle sebe. Dlouho do noci si tak spolu povídali na zemi a pak oba usnuli, mohl jí odnést do postele, protože usnul až po ní, ale chtěl ji mít u sebe, když měl příležitost a ona před ním neutíkala.

,,Je skoro dospělá, nemůžeme jí-

,,Ujišťuji tě, že můžeme. Jen se podívej, oba taky víme, jak to dopadlo minule že? Mladý Selder ji zbouchl a-

,,Ani o tom nevěděl! Lásko, myslím, že je už hodně pozdě a měli bychom jít spát.“ strýček Sophie políbil svou ženu na tvář a když odcházel pomalu po schodech nahoru, jejich neteř se zvedl na lokty a promnula si oči.

,,Co tady děláte za hluk? Víte, kolik je hodin?“ vstala a šla si pro skleničku vody. Její teta povytáhla obočí a podívala se na ni a pak na Daniela, co spal v klidu na zemi.

,,Vím, kam tím míříš a ujišťuji tě, že o nic nejde. Usnuli jsme tam, neboj se.“ vzala deku, co ležela na pohovce a starostlivě přikryla muže, aby mu nebyla zima. Její strýček to pozoroval s úsměvem a když vycházel schody se svou ženou k nim do pokoje, potichu k ní pípl.

,,Ti dva by se k sobě hodili. Podle toho, co si mi říkala, tak Daniel ji miluje a Sophie, i když si to nechce přiznat, tak k němu určitě taky něco cítí. A myslím, že je to něco víc než jen starost z kamarádství.“ usmál se na svou neteř, která si lehla zpátky čelem k Danielovi a pozorovala jeho obličej. Byl tak sladký a neodolatelný, když klidně spal a konečně se nemusel kvůli ničemu a nikomu trápit.

 

Ještě dlouhou dobu ho pozorovala ve spánku bez hnutí a skoro bez dýchání. Pořád stejně klidně oddechoval a ani se nepohnul, to ona se neustále převalovala a měla strach, že ho vzbudí nebo že nespí vůbec, ale snaží se o to. Proto si jen povzdechla, přičemž ucítila horkou ruku na svém boku, kde ji pohladily hebké polštářky prstů. Podívala se na ruku a pak do obličeje Daniela, který měl ale zavřené oči. Zvedla opatrně svou ruku a když byla jen pár centimetrů od jeho tváře, tak se zastavila.

,,Baví tě mě tak dlouhou dobu pozorovat a nespat kvůli tomu?“ otevřel své oči a ona strnula. Lekla se a přitom vyděšení, že nespí, sebou cukla. Stáhla ruku rychle zpět a promluvila k němu.

,,Promiň, nechtěla jsem tě vzbudit.

,,Stejně nemůžu spát, ale neboj. Kvůli tvému převalování to není, nikdy moc tvrdě nespím. Proč ale nespíš ty co? Kvůli tomu, o čem se tady bavila teta a tvůj strýček?“ Daniel si opřel hlavu o ruku a loktem se opíral o zem, přitom se díval na Sophii, která se podívala vyjeveně na tuhle jeho poznámku do jeho tváře.

,,Ty si věděl, o čem si povídali?

,,To není podstatné.“ provokativně se usmál. Věděl, že si nedá pokoj a bude to chtít vědět.

,,Řekni mi to!“ zvedla se na lokty a naklonila hlavu na stranu, ale on se jen vítězně usmíval, chtěl si to nechat pro sebe. Dívka po chvíli pochopila, že to z něj nedostane, a tak si lehla, otočila se k němu zády a už s ním nepromluvila. Usnula velmi rychle a tvrdě, takže jí nerušil. Sám si natáhl budík na čtyři hodiny ráno a když mu potichu pípl, zvedl se, přenesl Sophii na pohovku a jako duch odešel.

 

Stál před ringem a rozehříval si tělo, když lehce poskakoval na místě a zkoušel si údery do prázdna. Jeho soupeř, Philip Sklowsky byl již v ringu a o něčem debatoval s trenérem. Pak se ale ozval hlas z mikrofonu.

,,Prosím přivítejte dvojnásobného mistra v profesionálním kickboxu, Daniela Seldera!“ dav začal okamžitě jásat a zvedat se ze sedadel, vítali svého milovaného šampiona hlučným potleskem.

,,Tak jo, je to tvoje.“ Sam Herreston poplácal svého svěřence po rameni a nechal ho vejít do obrovské arény ve Washingtonu, kde vždy rád Daniel bojoval. Zde se konalo každoročně finále těch nejlepších a on měl tu čest, že mezi ně patřil. Chtěl útočit na další vítězství ve své kariéře, ale zadarmo to nedostane a to věděl moc dobře. Podíval se na Philipa, který stál v rohu ringu a upravoval si boxerské rukavice. Daniel vešel do ringu a zvedl obě ruce do výšky, aby se přivítal s diváky a jeho fanoušky, ihned se ozvala vřava lidí na tribunách.

,,Jede se na pět kol. Připraven?“ trenér se podíval na Daniela, který si vzal chrániče na zuby a přikývl.

,,Jdeme na to.“ Daniel došel do středu ringu, kde se se soupeřem přivítali rukavicemi a pak každý zaujal o kousek dál bojový postoj.

,,Boj.“ řekl rozhodčí a vzdálil se do bezpečné zóny od dvou kickboxerů, kteří toužili po vítězství. Sophie vstala velmi pozdě a než stihla udělat všechny potřebné věci ke svému zkrášlení, tak byla jedna odpoledne a s Katií se nechaly zavést jejím strýčkem k aréně, kde obhajoval Daniel svůj titul a hodlal získat další v řadě za sebou.

,,Honem, pohni nebo ho neuvidíme vyhrát.“ Katie se zazubila a táhla svou kamarádku za sebou po aréně až k tribunám, tam našli svá místa a posadily se.

,,Kolikáté běží kolo?“ Katie hledala něco v kabelce, takže neměla momentálně čas, aby zjišťovala, kolikáté běží kolo a kdo vyhrává.

,,Stihly jsme to až na páté a jede se do pěti.

,,A kdo vyhrává?

,,Daniel, ale nevím, jak na tom je. Stát se může cokoliv.“ Sophie hledala pohledem mladého kickboxera, který stál v rohu ringu a nechával se ošetřovat týmem, zatímco se snažil poslouchal rady svého trenéra. Pak jenom přikývl a to už zazvonil zvonek do posledního kola. Daniel i se svým soupeřem se otočili a vešli do středu ringu. Oba zaujali bojový postoj a čekali na toho druhého. Kroužili okolo sebe těly a čekali, pak vyrazil pravou rukou Philip. Dával jeden úder za druhým, útočil na hlavu Daniela, který se kryl rukavicemi a čekal na vhodnou příležitost dát se místo obrany na útok. Když letěla rána do jeho břicha, zvedl ruku a poslal na soupeře pravý hák, který způsobil zapotácení jeho soka. Následoval přímý kop a ještě jeden s přímým úderem pravé ruky na jeho tělo. Philip se dopotácel až k ohrazení ringu, kde odplivl na zem krev z pusy a opět se postavil na obě nohy, byl připraven dále bojovat a nevzdat se.

,,Ou..viděli jsme nádherný Jab od Daniela, ale ubrání se rozzuřenému Philipovi?“ hlasatelka neustále komentovala, o jaký úder se jedná a Sophie, která dostala poučení od Daniela o úderech, se stejně divila, že skoro žádný nezná.

,,Jde mu to, ale nahání mi to hrůzu. Máš o něj strach?“ Katie se zazubila na svou kamarádku, která pohodila vlasy, zvedla bradu a povýšeně řekla.

,,Ovšem že ne. Vyhraje a získá ten svůj proklatý titul, ale pak by se měl bát. Budu ho chtít zabít za to, že nechává do sebe mlátit a mátí ostatní. Třeba mu něco natluču do hlavy.“ vyplázla na Katii jazyk a s úsměvem pozorovala Daniela, který dával jeden úder za druhým na Pihilipovo tělo. Střídal údery, Jab*, Punch*, potom Side kick* následovaný Roundhousem kickem* a pak Danielův oblíbený Bolo punch*, o tom jí hodně vyprávěl. Přesto Sophie jediný úder, který poznala, byl zvedák. Sledovala Danielovi údery a Philipa, který se stále jenom bránil a vůbec neútočil, nemohl, Selder se rozhodl mu nedat šanci, jenže v tom jí zazvonil mobil, ten držela dlouhou dobu v ruce. Podívala se na displej, bylo to Nickovo číslo, v ten okamžik celá strnula. Bylo to dlouho a on se jí snaží sehnat až teď? Nevěděla, co si má myslet a nechápala, proč by jí volal, proto to nebrala, nakonec to položil sám. Oddechla si, ale to už mobil znovu zabzučel a objevilo se číslo Klaudie, Sophie to ukázala Katie, která pokrčila rameny a pípla k ní.

,,Třeba se stalo něco závažného a nechceš mu to vzít, tak volá ona. Třeba ti chce něco důležitého říct.

,,O tom jaký je to arogantní hajzl? To už vím dávno, nemusí mi to říkat a jeho omluvu nechci.“ odsekla a zvedla pohled k Danielovi, který byl nyní napadán Philipem Sklowskym, ten mladík se nechtěl vzdát, chtěl Seldera porazit, ale jak zjistil, je to velmi těžké a skoro nemožné. Katie se zvedla ze sedadla, když se Daniel dostal z dosahu jeho ran a dal se do útoku, její kamarádka chtěla taky, ale znovu jí zabzučel mobil. Nechápala, proč ji všichni dneska shání, byla to její teta, ale než to stačila vzít, tak to musela položit. Chtěla vytočit její číslo, ale to se už ozval mobil Katie, která to okamžitě vzala.

,,Ano, prosím? Ano, jsme tady. Předávám.“ Katie podala svůj mobil Sophii, která promluvila k tetě.

,,Ano, teto? Stalo se něco?“ na tuhle otázku dostala rychle odpověď, která ji změnila v momentě změnila život a přinutila ji strnutím zblednout. Chtěla ze sebe něco dostat, aspoň vypravit jedno slovo, ale nemohla, zmocnil se jí strach a bolest, nebyla schopna říct nic.

,,Sophie, co se děje?“ Katie se podívala na kamarádku, která byla nějakou zprávou od její tety úplně zničena, nereagovala na její otázky, a tak s ní zatřásla. Soph se k ní otočila se zaslzeným obličejem.

,,Musím se vrátit domů, musím přijet k Selderovým.“ vzala si svou kabelku a vyběhla z tribuny do arény a pak i z ní.

 

* - Jab – přímý úder – rovný úder ze přední ruky vedený na soupeřovu hlavu nebo tělo; často ve spojení s crossem

Punch – přímý úder – rovný úder ze zadní ruky vedený na soupeřovu hlavu nebo tělo

Side Kick – boční kop – kop směřující přímo na tělo nebo na hlavu buď patou, nebo bokem nohy, noha je rovnoběžná s podlahou

Roundhouse Kick nebo Circle Kick – postranní kop – kop vedený „sekavým“ pohybem z boku nártem nebo spodní částí holeně směřující na tělo nebo na hlavu protivníka

Bolo punch – kombinace širokého zvedáku (uppercut) a přímého úderu (cross)

 

Další díl

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hmmm...?

(Bai, 11. 8. 2015 14:13)

A? Jako kam běžela? Co se stalo??
Miluju tvé umění utnout to v tom nejlepším :P Fakt, tohle dokáže člověka nasrat :P Tak dlouho se těší, že se něco dozví, a když se teda něco dozví, tak pak čeká až se dozví něco dalšího :D :D
No, jinak jako vždy super, přála bych těm dvěma, aby spolu skončili :3 To by bylo super, na nějakého nicka by se mohla víš co :P Ale Daniel...
Představ si, jak dělám to svoje oblíbené gesto rukou, když ti něco vysvětluju (snad víš které) prostě Daniel!!! :D pořádně si promysli s kým skončí :P Jinak tě vydědím :D :D

Re: hmmm...?

(En, 13. 8. 2015 18:25)

Noooo, na to ti řeknu jedno. Musíš si sama počkat, jak to skončí :D

PS. Třeba budeš mít ještě Nicka radši než Daniela :P