Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bouřící se krev – recenze Bai

14. 9. 2014

 

Bouřící se krev – recenze

Autor – Saskie a Batia

Počet dílů – 64

Jazyk – čeština, Italština

Rok vydání – 2013

Stručný popis děje – Děj se odehrává na severu Itálie ve městě Padova a jde v něm především o to, čím je Itálie tak proslulá… O mafii. Největší mafiánskou rodinou ve městě je rodina Martinéz, v jejímž čele stojí Petrucio Martinéz, ovládající akcie na černém trhu, má pod palcem polovinu města a zničil snad už všechny menší rodiny. Jenže to ještě netuší, že se ve městě objevil nový gang. Gang vedený mladou mafiánkou, jménem Zaira Elisa Froge. Je vychytralá, cílevědomá ale hlavně tvrdohlavá. Vždy má nějaký plán a ani na začátku příběhu tomu není jinak. Zaira unese jedinou dceru Petrucia, mladou Alechandru Rossemary Martinézovou a požaduje za ni tučné výkupné. Co je však horší, zjišťuje, že Petrucio je starý škrt a za svoji dceru je ve finále ochotný vyplatit maximálně 50 euro, což je, hodně málo. Rozjede se boj, boj o zašlou čest, spravedlnost a pomstu. Přidejte se ke krvavému boji… Která strana nakonec zvítězí?

Moje poznámky – Tento příběh se odehrává v realitě, nebo tedy alespoň v reálném světě, nevystupuje v něm žádné nadpřirozeno. Dokážu si to dost živě představit jako nějaké anime. Příběh bych doporučila čtenářům nad patnáct let, hlavně těm, kteří mají rádi napětí, občas nějakou tu romantiku, která se zde také vyskytuje, ale především těm s dobrým smyslem pro humor, jímž Bouřící se krev také nepohrdla. Dále by vás mohlo zaujmout především to, jak si Zaira začíná v průběhu času rozumět s Alechandrou, nebo náklonnost jednoho z „bratrů“ Zairy k Al. Příběh je psán er formou.

Pozitivní kritika – Co říct… No, celkově se mi příběh líbí, je fajn, že není fantasy, po dlouhé době mi to přijde jako něco normálního, ale ne každý má asi rád tohle téma normálnosti. Dějově je to velice dobré, v pořádku napsané, některé části vás srazí do kolen, to vám zaručuju, u jiných si budete nervozitou okusovat nehty. Příběh je založený hlavně na tom, aby ukázal, jak dokáže být naše „podsvětí“ kruté. To ukazuje především postava Petrucia, který se o svoji dceru vůbec nestará a potřebuje ji jen násilně provdat, aby měl ještě víc peněz, je tu však i světlá stránka a to laskavá tvář Elisi, přestože se tváří jako tvrdá mafiánka, ve skutečnosti by Al neublížila. Obzvlášť jsem si oblíbila postavu Babetty Antonietty  Rossi (občas psaná Babeta), nebo také mladý medik gangu Eliot Nopez.

Negativní kritika – Co bych tomuto příběhu obzvláště vytkla je spousta přímé řeči. Nejsou zde skoro žádné popisy, jen samé rozhovory, ale to je jen málo. Hlavně pak šíleně změněná povaha některých postav, které se na začátku tvářily jako velcí Tvrďáci, no ve finále jsou z nich spíše ubozí šprýmaři. Nevím moc, jak tenhle příběh kritizovat, jelikož není zdaleka dokončený. Druhá série tohoto napínavého mafiánského příběhu je právě ve vývinu, těžko se píše kritika na nedokončený příběh, navíc když jste tak trochu spolu autor a tento příběh patří mezi vaše oblíbené.

Závěr – Pokud si libujete v mafii a máte rádi mladé pohledné muže, kterých je mimochodem tento příběh plný, jistě by se vám mohla Bouřící se krev líbit. Myslím, že stojí za to prožít drama, lásku, nenávist, které je tento příběh plný. Ani chvíli se při četbě nebudete nudit. Máte-li zájem, tento příběh naleznete na blogu- kravinydvoudusi.blog.cz, zde mimochodem naleznete další dva příběhy. Tak si to nenechte ujít a doufám, že propadnete mafiánům stejně jako já…

 

Recenzi zpracovala Bai…

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář